• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Інтер’єри Харківського аеровокзалу

Функціональне призначення Інтер’єри Харківського аеровокзалу
Адреса Харківський аеровокзал, вул. Ромашкіна, 1 м. Харків
Площа земельної ділянки
Загальна площа об’єкта 2162,79м²
Рік проектування 2011
Стадії проектування Ескізний проект, стадія Проект, робоча документація, науковий супровід, авторський нагляд та здавання в експлуатацію.
ГАП Олександр Саратов
Науковий супровід Олександр Буряк, Володимир Лопатько
Архітектори: Олександр Саратов, Максим Булат, Олександр Данченко, Дмитро Діденко

Проект передбачав проведення комплексу реставраційних робіт з відновлення первісного вигляду фасадів та громадських інтер’єрів пам’ятки архітектури (історична будівля Харківського аеровокзалу, розташована за адресою м. Харків вул. Ромашкіна, 1 літера “Б/1-2”, занесена до обліку як пам’ятка архітектури під охоронним номером 67 рішенням №334 Харківського облісполкому від 30.04.1980 р., побудована в 1952-1954 рр.). Інтер’єри службових приміщень відновлювалися вибірково.

У будівлі Харківського аеровокзалу використано кілька видів ордерів: монументальні колони головного входу, стройові “помпейські” колонки на тамбурі головного входу, “вклеєні” у величезний вітраж фасадної стіни вестибюля, декоративні дерев’яні колонки з позолоченими різьбленими капітелями, що прикрашають рами вікон основних залів. Усі ці колони і колонки мають неканонічні капітелі, створені спеціально для цього об’єкта.

Інтер’єри були відновлені максимально близько до первісного вигляду з використанням меблів і елементів інтер’єру, виконаних в стилістиці, характерній для інтер’єрів періоду будівництва об’єкта. Оскільки проектна документація 1951 року не збереглась, втрачені елементи передбачається відновлювати за аналогами.

Для виконання проектних та реставраційних робіт зі специфічними елементами інтер’єрів та фасадів пам’ятки були залучені профільні фахівці, які позитивно зарекомендували себе при проведенні аналогічних робіт.