• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Храмовий комплекс Успіння Пресвятої Богородиці на Слинько

Функціональне призначення Храмовий комплекс Успіння Пресвятої Богородиці на Слиньку
Адреса на перехресті вулиць Петра Слинько, Харківських дивізій та Садовопаркової у м. Харкові
Площа земельної ділянки 0,64 га
Загальна площа об’єкта 526,2 м²
Рік проектування 2014 р.
Етап проектування Ескізний проект
Головний архітектор-проектувальник Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Олександр Данченко, Максим Булат

Територія для будівництва храмового комплексу розташована на ділянці селищної території, вільної від забудови. Проектована ділянка для храмового комплексу з усіх сторін обмежена вулицями:

– з північної сторони – вул. Петра Слинько;
– зі східної сторони – вул. Харківських Дивізій;
– з західної – вул. Садовопаркова.

Будівлі храму розташовані не ближче 12 метрів від червоних ліній вулиці Харківських Дивізій, 3 метри – вулиці Петра Слинько та 19 метрів – вулиці Садовопаркова.

На перспективу планується допоміжна зона, призначена для організації приходської, навчальної, благодійної та іншої діяльності. Вона пов’язана з вхідною та храмовою зоною. У цій зоні на перспективу передбачено розмістити церковно-причтовий будинок з недільною школою, баптистерій, дитячий майданчик, обертовий майданчик, службове паркування на 5 автомобілів.

Церковно-причтовий будинок, недільна школа та баптистерій заблоковані між собою. Санвузли для прихожан заблоковані з церковно-причтовим будинком та мають вхід ззовні.

Проект передбачає озеленення ділянки бульвару на вулиці Петра Слинько, між вулицями Садовопарковою та Харківських Дивізій. На ділянці планується встановити пам’ятник Пресвятій Богородиці, який закриє просторову ось бульвару.

Храм спроектований безстовповим четвериком, перекритий хрестоподібним сводом. Структура плану храму трьохчасткова (вівтарна частина – середня частина – притвор), з пристроєною дзвіницею, коворієм та закритою галереєю. Площа середньої частини храму збільшена, з південної та північної сторін, за рахунок пристроєної галереї.