• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Храм Кирила і Марії, Радонежських чудотворців

Функціональне призначенняХрам Кирила і Марії, Радонежських чудотворців
Адресабульвар Юр’єва в м. Харкові
Площа земельної ділянки0,6 га
Загальна площа об’єкта721,4 м²
Рік проектування2011 р.
Етапи проектуванняЕскізний проект, робочий проект,
Головний архітектор проекту (ГАП)Олександр Саратов
АрхітекториОлександр Саратов, Олександр Данченко, Анна Бережна

Територія для будівництва храмового комплексу розташована на зеленій зоні, вільній від забудови, що межує з бульваром Юр’єва. Проектована ділянка для храмового комплексу з північного боку обмежена футбольним полем та спортивними майданчиками школи №49, з східного боку – територією поліклініки, з південного – бульваром Юр’єва, а з західного – школою.

Композиція храму символічна. Дві вежі однієї дзвіниці нагадують про єдність і нероздільність сімейної пари преподобних Кирила та Марії. Їх взаємна любов не замкнена сама в собі, але, об’єднуючись, спрямована до Бога. Це предстояння виражено порівнянням двоглавої дзвіниці і середньої частини храму, що увенчана головним куполом – смисловим центром композиції. Запрошуючи в храм, створений за образом веж дзвіниці, але в той же час маючий індивідуальність, малий ківорій нагадує про одного з їхніх синів – Варфоломія – майбутнього преподобного Сергія Радонежського. З південного боку прибудована хрестильня, що виконує роль акцента, просторового зв’язку, що об’єднує простори бульвару Юр’єва та храмової площі. З західної, північної та південної сторін храм оточується відкритою галереєю, яка призначена “розчинити”, “полегшити” об’єм храму, створюючи додаткову гру світла і тіні.

Храм спроектований чотирьохстовповим, хрестово-купольним. Структура плану храму трьохчасткова (алтар – середня частина – притвор), форма плану храму – хрестова, з приєднаною крестильною та відкритою галереєю. Предел у храмі розташований у середній частині. Дзвіниця вбудована, знаходиться над притвором, а алтар, пономарка та ризниця розташовані в приєднаних апсидах. Хори спроектовані на другому поверсі у західній частині храму.