• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці в Удах

Функціональне призначення Храм Різдва Пресвятої Богородиці в Удах
Адреса вул. Угловського, село Уди, Богодухівський район, Харківська область
Площа земельної ділянки 0,18 га
Загальна площа об’єкта 326 м²
Рік проектування 2021 р.
Етапи проектування Ескізний проект
ГАП Олександр Саратов
Архітектори Олександр Данченко, Олександр Саратов

Ділянка розташована в центрі селища та прилягає до кладовищної зони. У безпосередній близькості розташовані: школа, селищна рада, навпроти головного входу на ділянку розташований меморіал воїнам-визволителям, що загинули Великою Вітчизняною війною. Будівництво храму на цій ділянці дозволить створити завершену композицію, встановивши місцевий акцент, і логічно впишеться в композицію села.

Територія для будівництва храмового комплексу розташована на вільній від забудови частині житлової зони. Проектована ділянка для храмового комплексу обмежена:

– з північної та південної сторін – проїздами до кладовищної території;
– з східної сторони – кладовищем;
– з західної – вулицею Угловського.

Навколо храму передбачено кільцевий обхід для проходження Хрестного ходу під час церковних свят з шириною понад 5 м і майданчиками шириною до 6 м перед бічними входами в храм та напроти алтаря.

Перед головним входом до храму, розташованим з заходу, передбачено пішохідне подвір’я з розрахунку не менше 0,2 м на одне місце у храмі.

Розташування храму визначено церковними вимогами (канонами) – орієнтація алтаря передбачена на схід. Складна конфігурація з виступаючою, додатковою дзвіницею та прибудованим притвором дозволила гармонійно вписатися в міську композицію.

Проектні пропозиції передбачають допоміжну зону для організації приходської, навчальної, благодійної та іншої діяльності. Вона пов’язана з входовою та храмовою зоною. У цій зоні передбачено розташувати церковно-причтовий будинок, альтанку, поклінний хрест, господарський майданчик. Парковка на 10 автомобільних місць передбачена в межах червоних ліній вулиці Угловського.

Церковно-причтовий будинок проектується двоповерховим, з мансардним поверхом. Туалетні приміщення для парафіян передбачені в церковно-причтовому будинку і мають вхід ззовні.