• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Храм Святих Царственних мучеників у Спасовому скиті

Функціональне призначення Храм Святих Царських мучеників у Спасовому скиті
Адреса Село Первомайське Харківської області
Площа земельної ділянки 0,28 га
Загальна площа об’єкта (перший етап будівництва) 220 м²
Рік проектування 2013 р.
Етапи проектування Ескізний проект, робочий проект, авторський нагляд
Генеральний архітектор проекту Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Олександр Данченко, Олена Юхименко

Територія для будівництва храмового комплексу розташована на селищній території, вільній від забудови, і виходить на вулицю Каштанову. Проектована ділянка для храмового комплексу з північно-східного боку обмежена залізничною станцією Спасів Скит, з південно-західного боку – будинками, а з північної та південної сторін – санітарно-захисними зонами залізничної дороги.

Ділянка, на якій планується будівництво, розташована поруч із об’єктами цивільного транспорту (зупинка “Спасів Скит” Південної залізниці знаходиться на відстані 60 м, а автомобільне сполучення – поруч з проїздом автомагістралі Мерефа-Павлоград на відстані 700 м) та має існуючу інженерно-транспортну інфраструктуру.

Храм спроектований у вигляді хреста з куполами. Структура плану храму тричаста (алтар – середня частина – притвор), форма плану храму – хрестоподібна. Придел в храмі розташований у середній частині. Дзвіниця вбудована і знаходиться над притвором, а алтар, пономарка і ризниця розташовані в східній частині будівлі. Хори спроектовані на другому поверсі у західній частині храму.

Будівля храму призначена для молитовного збору вірян та складається з трьох основних частин: алтаря, середньої частини, притвору, а також включає у себе дзвіницю.