• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Храм Великомученика Пантелеймона у Фесках.

Функціональне призначенняХрам Великомученика Пантелеймона у Фесках
АдресаСело Фески Харківської області
Площа земельної ділянки0,2221 га
Загальна площа об’єкта (перший етап будівництва)325,2 м²
Рік проектування2020 р.
Етапи проектуванняЕскізний проект, робочий проект,
ГАПОлександр Саратов
АрхітекториОлександр Саратов, Олександр Данченко, Наталія Ширина за участю Ігоря Носика

Територія для будівництва храмового комплексу розташована у селі Фески на ділянці населеного пункту, вільної від забудови. Проектована територія для храмового комплексу обмежена вулицями з усіх сторін:

– з північної сторони – вул. Дачна;
– з східної сторони – сквер зі старим цвинтарем;
– з південної – місцева проїзна частина.

Храм спроектований як чотиристовповий хрестовоздвижний, з перекриттям хрестоподібними сводами. Структура плану храму тримається у формі тричасткової (альтар – середня частина – притвор), з додатковою дзвіницею. Дзвіниця, приєднана з північної сторони храму, виконує роль акценту, просторового зв’язку, який об’єднує простір на перетині вулиць.

Алтар, пономарка та ризниця розташовані у приєднаних апсидах. Для алтарних приміщень передбачається окремий вихід безпосередньо на зовнішній простір.

Місце для паніхідного канону передбачено у залі для молитви, у північній його частині, біля входу до ризниці.

Хори спроектовані на антресолі над входом, у західній частині храму. Вхід на хори передбачений з вхідного тамбура-притвору. Другий евакуаційний вихід з хорів передбачений через сходи, розташовані в приєднаній дзвіниці.

Голова центральної частини храму, згідно з православною традицією, має луковичну форму, з висотним хрестом та орієнтована.