• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Культурно-розважальний комплекс “Крепость” у Фельдман-екопарку

Функціональне призначення Культурно-розважальний комплекс “Крепость” у Фельдман-екопарку
Адреса Фельдман-екопарк на Окружній дорозі м. Харкова
Площа земельної ділянки 2,66 га
Загальна площа об’єкту (перший етап будівництва) 6220 м²
Рік проектування 2017 р.
Етапи проектування Ескізний проект
Головний архітектор проекту (ГАП) Олександр Саратов
Авторський колектив: Олександр Саратов, Олексій Мурас, Андрій Штейнер, Уляна Чичкан, Катерина Колесникова, Денис Божко, Анна Ярош

Проектований культурно-розважальний комплекс – це тематичний парк під назвою “Середньовічний Парк”.

Композиція парку будується за середньовічними канонами побудови фортець, що мають “три міста”, що оточені трема фортечними стінами: 1) “Детинець” або замок феодала з центральною вежею – донжоном, 2) місто ремісників, що оточене фортечними стінами з вежами та центральним майданчиком, та 3) “земляне” місто, що оточене парканом. Парк задуманий як місце зіткнення з середньовічною культурою, знайомство з історією та ремеслами, звичаями та побутовою обстановкою життя середньовіччя, занурення у світ середньовічного життя.

У програмі парку будуть включені лицарські турніри, конні змагання, виставки середньовічного театру та різноманітні атракціони. Експозиційні зали, де будуть представлені колекції зброї, середньовічних артефактів та мистецтва, також стануть частиною пропозицій парку. Відвідувачі матимуть можливість дізнатися про середньовічні ремесла, такі як ковальство, гончарство та ткацтво, а також скуштувати різні страви середньовічної кухні. Вони також зможуть приміряти костюми та доспехи середньовічних воїнів, дізнатися про сільське господарство тієї епохи та придбати різноманітні вироби народного мистецтва, сувеніри, посуд, одяг та інше.

Крім того, на території парку передбачається будівництво готельного комплексу з рестораном та пивним рестораном у підвалі.

Об’єкт розташований у безпосередній близькості до існуючого екопарку “Фельдман-парк”, з сходу від Бєлгородського шосе. Це дозволяє об’єднати два об’єкти в єдиний комплекс розважальних послуг, з’єднуючи два парки пішохідним переходом через автотрасу. Перехід пропонується у двох варіантах: 1-й – підземний перехід з можливістю організації пандусів для людей з обмеженими можливостями та коней; і 2-й варіант – наземний перехід, виконаний у вигляді двох веж фахверковим мостом над дорогою. У другому варіанті переходу планується виконати не менше двох ліфтів для інвалідів і сходів підйому на перехід.

Композиція комплексу побудована за прикладами середньовічної архітектури і призначена створити певне середньовічне середовище та викликати у відвідувача відчуття занурення в історію, відчуття перенесення в час.

Представлена композиція ґрунтується на суподчиненні її частин і підпорядкуванні головному – домінанті – ядру композиції – “Детинцу” (замку феодала) з головною вежею Донжоном.