• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Міжнародний пасажирський термінал аеропорту в місті Харків

Функціональне призначення Міжнародний пасажирський термінал аеропорту в місті Харків
Адреса Аеропорт міста Харків
Пропускна здатність 650 пас/год
Площа земельної ділянки 276.38 га
Загальна площа об’єкта Приблизно 25 000 м²
Рік проектування 2009 – 2011
Етапи проектування Ескізний проект, проект, робоча документація, авторський нагляд, введення в експлуатацію
ГАП Олександр Саратов
ГІП Анатолій Бутенко
Технологія Компанія АRC
Архітектори Олександр Саратов, Лідія Гедройц, Юлія Жмурко, Максим Булат, Дмитро Діденко за участю Віталія Кичигіна

Проектована реконструкція привокзальної площаді з будівництвом першого пасажирського терміналу аеровокзалу розташована на існуючій ділянці аеровокзального комплексу, будівництво нового пасажирського терміналу передбачено на території з старими будівлями, які підлягають зносу.

Площа ділянки, виділеної в оренду, становить 276.38 га. Зазначена ділянка знаходиться в межах червоних ліній вулиць. По території ділянки проектування і поруч з нею прокладаються підземні інженерні мережі: напірна каналізація, мережі зв’язку, передбачений знос будівель і споруд, які потрапляють під плямо забудови нового пасажирського терміналу аеровокзалу. На сусідніх територіях розташовуються: житлова територія, загальнодоступні зелені насадження.

Пасажирський термінал спроектований трьохповерховим будівлею висотою 15 метрів. Два головних входи в будівлю розташовані з боку привокзальної площаді.

Простір перед входами організований консольним дахом – 12 м. Операційний зал висотою 15 метрів розташований в частині першого поверху, що виходить на привокзальну площадь з парковкою. На першому поверсі з боку аеродрому розташований зал прильоту пасажирів міжнародних ліній, приміщення сортування багажу та ряд службових приміщень. Висота приміщень у цій частині будівлі складає 4,2 метра. На другому поверсі розташовані офісні, службові приміщення, вхід до яких здійснюється за допомогою сходів. З боку аеропорту розташовані зали для пасажирів транзитних рейсів і зали прильоту міжнародних і внутрішніх рейсів, входи в які передбачені через телескопічні трапи. Зв’язок з залом прильоту першого поверху здійснюється через ескалатори. На третьому поверсі розташовані зали для відбуваються пасажирів.

У проекті передбачений підвальний поверх з розташуванням технічних приміщень та приміщень для обладнання теплохолодопостачання.

Вхід пасажирів в термінал аеровокзалу здійснюється через 4 входові вузли.

Покупка квитків у залі передбачена на касових терміналах. Видача багажу відправляючихся відбувається на стійках реєстрації та транспортується 2-ма багажними транспортерами до багажного відділення для завантаження в контейнери. На шляху руху багажу в відділенні відправки передбачені пункти багажного контролю.

Пасажирський зал першого поверху обладнаний зонами буфетів, магазинів непродовольчих товарів, санвузлами для пасажирів.

На першому поверсі передбачені зали прибуття з багажними відділеннями видачі для міжнародних та місцевих рейсів. Зал прибуття міжнародних пасажирів обладнаний пунктами паспортного та митного контролю.

Відправляючі пасажири після реєстрації піднімаються на 3-й поверх за допомогою ескалаторів, сходів та ліфтів та потрапляють в зали міжнародних та місцевих рейсів. Для пасажирів міжнародних рейсів на 3-му поверсі передбачені пункти паспортного, митного та авіаційного контролю, забезпечені необхідними службовими приміщеннями. Для пасажирів місцевих рейсів передбачені пункти контролю авіаційної безпеки. Після проходження необхідних служб контролю пасажири місцевих та міжнародних рейсів потрапляють в зали очікування відповідного призначення. Зали включають у себе магазини, кафе безалкогольної торгівлі, а також санвузли та приміщення обслуговування. Для обслуговування інвалідів передбачені ліфти, встановлені в залах очікування вильоту місцевих та міжнародних рейсів.

Посадка пасажирів у літаки передбачена по естакадах за допомогою телескопічних трапів. Для обслуговування інвалідів передбачені ліфти, встановлені в залах очікування вильоту місцевих та міжнародних рейсів.