• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Реабілітаційний комплекс для тварин у Фельдман-екопарку

Функціональне призначення Реабілітаційний комплекс для тварин у Фельдман-екопарку
Адреса Фельдман – екопарк по вул. Київське шосе у с. Лісне
Площа земельної ділянки 6.5 га
Загальна площа об’єкта 6050 м²
Рік проектування 2019 р.
Стадії проектування Ескізний проект
Головний архітектор проекту Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Денис Божко, Наталія Ширина, Олена Овчарова, Анастасія Плужникова, Руслан Сарана

Головне функціональне призначення комплексу – реабілітація та притулок для тварин, включаючи кішок і собак. У функціональне завдання комплексу входить лікування як тварин притулку, так і привезених тварин. Для хворих тварин організовується зона карантину зі своїми майданчиками для вигулу та корпусом карантину, крім цього передбачений медичний центр з необхідними діагностичними, маніпуляційними та хірургічними можливостями. Передбачається також реабілітаційний корпус (блок) з басейном, тренажерним залом та процедурними кімнатами. Для виконання функції притулку створюються вольєри, блок дресури та послуху, майданчики для тренувань та вигулу тварин. Для обслуговування основного завдання комплексу

Комплекс реабілітації тварин виконаний з дотриманням принципів безпеки для відвідувачів та обслуговуючого персоналу, економічності та екологічності.

Вся територія реабілітаційного центру для тварин поділена на функціональні зони. Це зроблено з урахуванням господарюючих вітрів, так щоб умовно чисті зони знаходилися в підветреному боці, а умовно брудні зони розміщувалися в наветреному боці. Концепція передбачає розташування всіх вольєрів уздовж господарського проїзду в безпосередній близькості від господарської зони, для створення прямих, неперетинаючихся функціональних зв’язків. Так карантин віднесений далі від вольєрів зберігання тварин. Він виділений в окрему огороджену зону з санітарними розривами та озелененням санітарно-захисних зон.

Просторова тимчасова композиція починається з площі для відвідувачів, на яку виходять головні фасади будинків волонтерів, адміністративного блоку, медичного центру, будівлі їдальні, яка з’єднана з побутовими приміщеннями та цехом з приготування кормів. На цій пішохідній площі встановлюється просторовий шарнір у вигляді фонтана з скульптурною групою і вертикальним акцентом – стелою з логотипом “Добрий дім”. Далі через організований прохід між будівлями адміністрації та волонтерів можна пройти на алею, вздовж якої, перетинаючи її, тече струмок.