• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Реконструкція пам’ятки архітектури на житловий будинок та офісну частину.

“`html
Назва проекту та Функціональне призначення Реконструкція архітектурного пам’ятника на житловий будинок та офісний простір на вулиці Полтавський шлях
Адреса Вулиця Полтавський шлях, Харків
Площа земельної ділянки 0.1452
Загальна площа об’єкта Приблизно 5000 м²
Рік проектування 2004-2007
Етапи проектування Концептуальний проект, робочий проект, авторський нагляд, введення в експлуатацію.
Головний архітектор Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Андрій Штейнер, Віталій Кичигін за участю Надії Ліпінської
“`

Реконструйована будівля розташована в Октябрьському районі м. Харкова, в історичному центрі міста. Будівля є пам’яткою архітектури. Реконструйована будівля була зведена в північно-західній частині кварталу, утвореного вулицями Катеринославською (Полтавським шляхом) – Дмитріївською і Великою Гончарівською, і побудована в 1916 році за проектом архітектора Гершковича Б.І., також є пам’яткою архітектури.

Площа ділянки становить 0,2 га. Ділянка має форму неправильного багатокутника, з півночі та заходу обмежена корпусом реконструйованої будівлі.

Вхід до торгових залив магазинів, а також вхід до під’їздів житлових секцій передбачається з боку вулиці.

В’їзд на територію подвір’я здійснюється з вулиці Дмитріївської, з південно-західного кута ділянки, через існуючі арки.

Будівля виконана з повнотілого керамічного цегли з несучими продольними стінами, перекриття – дерев’яні (перекриття підвалу та окремих ділянок поверхів – монолітні залізобетонні), фундаменти – з керамічного цегли, вікна і двері – дерев’яні.

Шестиповерхова будівля з підвалом має складну конфігурацію плану з внутрішнім двором. Перший поверх використовувався для розташування магазинів, інші – для житлових квартир. У будівлі було три вхідні групи з боку вулиць Полтавського шляху та Дмитріївської і три «чорних» входи з боку внутрішнього двору. Бажання максимально використовувати площі земельної ділянки призвело до з’яви прибудованих корпусів зі сторони дворового фасаду.

Проїзд у двір виконаний з боку вулиці Дмитріївської через вузьку подвір’ю, прорізану в першому поверсі.

Обертові до суміжних ділянок фасади будівлі виконані глухими, без віконних прорізів і служать вогневими бар’єрами, до яких прибудовані тісно прилеглі будівлі.

Об’єм будівлі включає чердаковий прохідний та підвальні приміщення, що повторюють конфігурацію першого поверху. На момент огляду міжповерхове з’єднання в реконструйованій будівлі здійснюється за допомогою трьох сходових маршів. Входи в підвальне приміщення відсутні (засипані цеглою або залишені сміттям). Зв’язок з підвальним приміщенням здійснюється лише через два люка в перекритті над підвалом. Вихід на чердачне перекриття здійснюється за допомогою тимчасової металевої сходинки.

За конструктивною схемою будівля безкаркасна, з продольними несучими стінами.

У північній та західній частині реконструйованого житлового будинку передбачено розміщення 14 житлових квартир, п’ятьох магазинів непродовольчих товарів та офісних приміщень.

У підвалі передбачається розміщення інженерного вузла з пристроєм водоміра, тепломіра і т.д.

Підвал розділений на протипожежні секції цегляними перегородками з двома евакуаційними виходами для кожної секції: через сходи безпосередньо на вулицю. У підвалі проектуються два магазини. Входи в підвал проектуються відокремленими, відокремленими від входів в житлову частину та офісну частину.

Планування першого поверху передбачає створення одного житлового під’їзду зі своєю сходовою кліткою до шостого поверху з боку вул. Дмитріївської, одного входу на сходи, що ведуть в офісну частину, з боку вул. Полтавського шляху.

На першому поверсі розташовані три магазини непродовольчих товарів із своїми допоміжними приміщеннями.

З боку вул. Полтавського шляху магазини проектуються дворівневими з відокремленими входами та сходами.

У західній частині проектованого будинку з другого по шостий поверхи проектуються квартири. Навколо сходової групуються 2 трьохкімнатні квартири та одна однокімнатна квартира.

Однокімнатні квартири розробляються з прихожою, кухнею, об’єднаною санвузлом і кімнатою для проживання. Трьохкімнатні квартири мають прихожу, кухню, з роздільним туалетом і ванною кімнатою, а також три кімнати для проживання. У квартирах 6-го поверху передбачено балкони з остекленням відповідно до протипожежних вимог.

У північній частині будинку з третього по шостий поверх передбачено офісні приміщення, з’єднані коридором, який має виходи на дві евакуаційні сходи.