• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Свято-Преображенський храм у Сковородинівці

Функціональне призначення Свято-Преображенський храм у Сковородинівці
Адреса Село Сковородинівка, Харківська область
Площа земельної ділянки 0.3 га
Загальна площа об’єкта (перший етап будівництва) 223,4 м²
Рік проектування 2012 р.
Етапи проектування Ескізний проект, робочий проект,
ГАП Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Олександр Данченко, Максим Булат, Анна Бережна, Юлія Жмурко

Ділянка у всіх параметрах відповідає призначенню – храмовому комплексу: вона розташована біля місця колишнього, що не зберігся храму, який існував за часів Г. Сковороди. Будівництво храму на цій ділянці дозволить створити завершену композицію цього громадського центру, встановивши локальну домінанту. Ділянка межує з парковою зоною, і храм логічно впишеться у структуру парку.

Проектований храм призначений присвяченню великому події таїнства Преображення Господнього.

Навколо храма передбачено круговий обхід для проведення Хресного ходу під час церковних свят з шириною понад 5 м, з майданчиками шириною до 6 м перед бічними входами у храм та напроти алтаря.

Композиція храму символічна і максимально відповідає стилістиці старого храму. Спокійне головенство головного купола (Господа); спрямованість вгору – до Бога, виражене у збільшенні висоти форм від дзвіниці до завершення головного купола середньої частини храму.

Храм спроектований без стовпчиків, з купольним. Структура плану храму трьохчастинна (алтар – середня частина – припорт), форма плану храму – хрестоподібна. Предел в храмі розташований у середній частині. Дзвіниця вбудована, знаходиться над припортом, а алтар, пономарка та ризниця розташовані в прибудованих апсидах. Хори спроектовані на другому поверсі у західній частині храму.