• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Житловий будинок над пересохлою річкою

Функціональне призначення Житловий будинок над пересохлою річкою
Адреса с. Чайківка, Дергачівського району
Площа земельної ділянки 0.2 га
Загальна площа об’єкта Орієнтовно 275 м²
Рік проектування 2019
Стадії проектування Ескізний проект, робочий проект, авторський нагляд
ГАП Олександр Саратов
Дизайнер В’ячеслав Ноздрачов
Авторський колектив: Олександр Саратов, Олександр Данченко за участю В’ячеслава Ноздрачова
Основним композиційним елементом для будинку стала “річка, що пересохла”, в яку оформили яр, що розрізав земельну ділянку. Будинок ніби нависає над цією річкою як би є витоком цієї річки. Розташувавши будинок на цьому схилі, ми отримали захоплюючі розкриття з житлових приміщень на харківські далині та довколишній ставок. Розташування будинку на крутому рельєфі вплинуло його просторову організацію. Так простори будинку розвиваються вниз: від верхнього вхідного майданчика біля будинку до вітальні з терасою, розташованої на нижньому майданчику. Таким чином, будинок має 2 поверхи: цокольний та перший поверх. Вхід до будинку виконаний з верхнього майданчика. На першому поверсі проектується: передпокій з гардеробом, хол, 3 спальні (одна з них з санвузлом), суміщений санвузол, пральна. У хол виходять сходи, що зв’язують із цокольним поверхом і розкриті в вітальню з вертикальним акцентом димоходу каміна. На цокольному поверсі розміщуються: крита тераса, кухня, їдальня, суміщений санвузол, кабінет, двосвітла вітальня з каміном, спальні, топкова.

Крім будинку на ділянці розміщені гараж, лазня, а також обрано місце для трубчастої криниці, малих очисних споруд та резервуара-накопичувача для умовно чистої води.

Композиція будинку будується, слідуючи виключно логіці природного рельєфу, на якому він розташований. Природність його просторової структури підкреслена елементами обробки альпійських шале. Це надало вигляду будинку природного характеру. Планування будинку вирішено таким чином, що всі житлові приміщення мають сприятливу орієнтацію по країнах світу, а видові розкриття з них на природний початок – на ставок, що розташовані поруч, ліс і харківські дали.

Оздоблення будинку виконане із застосуванням натуральних матеріалів – дерево, натуральний камінь, метал.