• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Концепція житлового кварталу з торговим центром.

Функціональне призначення Концепція житлового кварталу з торговим центром на вул. Полтавський шлях, 186 у м. Харків
Адреса Харків вул. Полтавський шлях, 186
Площа земельної ділянки 22, 7423га
Загальна площа об’єкта Орієнтовно 102225,6 м² загальної площі житлових квартир
Рік проектування 2018
Стадії проектування Ескізний проект
ГАП Олександр Саратов
Архітектори Олександр Саратов, Денис Божко, Олексій Мурас, Віталій Кічигін, Анастасія Плужнікова, Марія Литвиненко, Наталія Шаботинська, за участю Ганни Ярошок

Функціональне призначення розглядуваної земельної ділянки 03.07 – для будівництва та обслуговування об’єктів торгівлі. Площа ділянки – 22.7423 га. Форма власності – приватна.

Ділянка проектування призначена для будівництва торгового центру з житловим кварталом.

Концепцією передбачається організація території з виділенням 7 зон: 1-ша – зона житлової забудови 9-поверховими будинками; 2-га зона – зона розташування торгового центру з гостьовим паркінгом; 3-тя зона – зона розташування об’єктів соціокультбута та обслуговування (дитячий сад, школа, паркова територія); 4. Транспортна зона для розміщення парковок гостьових та багаторівневого паркінгу; 5 – зона розташування громадського торгово-офісного центру; 6 – зона відпочинку; 7 – зона об’єктів інженерного забезпечення.

В 1-й зоні розташовані будівлі житлові 9-поверхові, не вище 25 м. Житлові будівлі пропонується виконати секційного типу з організацією житлових дворів. В’їзди до житлових об’єктів передбачається виконати по існуючим незакінченим вуличним просікам від боку вулиці Барикадної та вулиці Кашуби.

В зоні 2 передбачено розміщення торгового центру з гостьовою парковкою. Завантаження передбачено з східного боку з організацією господарського двору, рамп, площадок для сміттєвих контейнерів та технічних споруд. В’їзд вантажного транспорту передбачено з вул. Барикадної по незакінченій пробійці місцевого проїзду. Основний в’їзд відвідувачів проектується з вул. Полтавський шлях. Для цього передбачається створення дублюючого проїзду з двома виїздами – одним регульованим, іншим – лише з можливістю правого повороту.

3-я зона – зона розташування об’єктів соціокультбута та обслуговування (дитячий сад, школа, паркова територія). Передбачено розташування дитячого саду на 220 осіб з дитячими та господарськими майданчиками. Площа для обслуговування дитячого саду розрахункова. Доступність до дитячого саду забезпечена по внутрішньоквартальній пішохідній алеї, яка з’єднує житлові будинки з парковою територією. Крім цього, у 2-му варіанті передбачено розміщення школи на 500 учнів. На території школи проектуються всі необхідні спортивні майданчики та стадіон, господарський двір з технічними спорудами.

4. Транспортна зона для розміщення парковок гостьових та багаторівневого паркінгу. Дана зона розташована в санітарно-захисній зоні існуючих гаражів. Вмістимість багаторівневого паркінгу прийнята розрахунковою за кількістю мешканців кварталу. Доступ до паркінгу передбачено по вантажній вулиці з боку вулиці Барикадної. Пішохідний зв’язок з житловими домами по пішохідній алеї.

5 – зона розташування громадського торгово-офісного центру. Дана зона, на наш погляд, є найбільш затребуваною для розміщення торгово-офісної будівлі. Це викликано зменшеним санітарно-захисним розривом до парковок, з метою економії площі та виходом головного фасаду на вул. Полтавський шлях.

6 – зона рекреації. У зниженій частині ділянки біля цегляного заводу передбачається створення парку з усіма необхідними майданчиками для житлового кварталу. Зв’язок з житловою територією здійснюється по пішохідній алеї.

7 – зона об’єктів інженерного забезпечення. На проектованій ділянці передбачено розміщення КТП. Ці території віднесені до зони Під’їзди до проектованих споруд передбачені з місцевих проїздів та житлових вулиць.

Торгова зона. Загальна площа ділянки торгової зони S ≈5,07 Га. Торгова площа становить S ≈11000м². Площа забудови торгової зони становить S≈18600м².

Ділова зона.

Площа ділянки для ділової зони S ≈0,41 Га. Загальна площа складає S ≈1400м². Площа забудови ділової зони S ≈1700м². Корисна площа S=1100м². Кількість поверхів – 8 поверхів. Згідно з площею проекту розглянуто розміщення 500 робочих місць.

Житлова зона.

Площа ділянки для житлової зони S ≈9,09 Га. Площа забудови житлових будинків S ≈ 10 041м².

Загальна площа житлових квартир = 102225,6 м²

1-кімнатних квартир 639;

2-кімнатних квартир 981;

3-кімнатних квартир – 576.