• 2024 ©ARCSTONE.COM.UA — АРКСТОУН, ХАРКІВ

    Архітектурне проектування, проекти промислових комплексів, житлових будівель, комерційної нерухомості. Макети та візуалізації проектів. Архітектурна майстерня у Харкові Аркстоун. Робота для архітекторів.

Завод з виробництва флоат-скла у м. Вільногірськ

Функціональне призначення Завод з виробництва флоат-скла у м. Вільногірську  в Україні
Адреса р. Вільногірську  в Україні
Продуктивність заводу 1350 т/добу
Площа земельної ділянки 25, 88 га
Загальна площа об’єкта 135 322 м²
Рік проектування 2012-2013 р.
Стадії проектування Ескізний проект, Проект
ГАП Олександр Саратов
Технологія Німецька фірма  «HORN»
Архітектори Олександр Саратов, Дмитро Діденко, Наталія Шаботинська, Марія Литвиненко, Світлана Подкопай, Юлія Жмурко, Сергій Тихонов, Наталія Кравченко.

Для будівництва заводу з виробництва флоат-скла вирішальним є наявність основної сировини – піску, придатного для отримання скла відповідної якості. У місті Вольногорськ Дніпропетровської області такий пісок є у відходах від виробництва ВГМК.

Будівництво заводу з виробництва скла передбачено на території, яка вільна від забудови. Проектом передбачено три етапи будівництва.

Земельна ділянка для передбаченого будівництва розташована в межах міста під юрисдикцією міста Вольногорська. Згідно з затвердженим ПДП району, територія відноситься до промислової зони.

Розміщення заводу здійснено в межах відведень трьох земельних ділянок загальною площею 33 га.

Територія промислового комплексу в межах майбутнього загального плану є вільною від будівництва і в основному представляє собою поле з невеликою кількістю зелених насаджень (дерева та кущі).

Планується реалізувати будівництво комплексу заводу в 3 етапи:

1-й етап будівництва – Виробнича лінія №1 з виробництвом 800 тон/день, склад готової продукції, цех для приготування суміші, міксер, склад скловолокна, конвеєри та споруди для подачі скловолокна та скляної суміші, енергоблок, трансформаторна підстанція 154/20 кВ, склад “біг-бегів”, адміністративно-побутовий корпус, КПП, вводження інженерних мереж та споруди на них, розвиток залізничної інфраструктури, з будівництвом зони сортування вагонів та будівлі ЖД-відвантаження готової продукції.

2-а черга будівництва – Склад готової продукції, установка закалки скла та лінія магнетрону.

3-я черга будівництва – Виробнича лінія №2 з продуктивністю 550 т/добу, енергоблок №2, цех для приготування суміші, склад скловолокна, конвеєри та споруди для подачі скловолокна та скляної суміші, інженерні споруди.

Перспектива – розвиток залізничних шляхів для постачання матеріалів, завод для обогащення піска, склади піску.

Категорія за шкідливістю проектованого заводу – IV клас (СЗЗ-100м) дод.4 ДСП-173, (виробництво будівельної промисловості).

Для 1-ї черги будівництва на території для забезпечення повноцінної діяльності заводу, згідно з технологічними вимогами даного виду виробництва передбачені такі будівлі та споруди:

1. Виробничий цех (№1.1 за генеральним планом) – розташований вздовж південного кордону ділянки. В самому цеху розташована виробнича лінія, яка включає: скляна піч, ванна розплавлення.

2. Будівля ліера (печі віджигу) (№2.1);

3. Будівля складу готової продукції (№3.1) – тут розташований участок різки та упаковки скла, участок зберігання упаковочного матеріалу, зарядна, мийки погрузочної техніки та зони автомобільної відвантаження. Склад займає більшу частину ділянки і розташований так, що зона вантаження орієнтована на північ на вул. Кирпичну. Перед зоной вантаження облаштовується розворотна площадка для маневрування вантажівками та в’їзду для вантажівок.

4. Установка утилізації тепла з димовою трубою (№6.1) – розташована на східному боці виробничого цеху.

5. Цех збагачення (№11.1) – за технологічними особливостями розташований поблизу основного виробництва та скляної печі. Тут виготовляється шихта, яка використовується при виробництві скла.

6. Склад сировини в “біг-бегах” (вихідної сировини) (№12.1) – розташований на південно-західному куті ділянки біля скляної печі та цеху збагачення, поруч з підстанцією 154/20кВ.

7. Склад скловолокна (№10.1) – розташований біля будівлі ліера та участка різки та упаковки скла. Він з’єднаний транспортним коридором з участком різки;

8. Транспортний коридор шихти (№26.1) – надземний, висотою не менше 4,5 метра над проїзною частиною, проходить від складського цеху до виробничого цеху.

9. Транспортний коридор скловолокна (№27.1) – надземний, висотою не менше 4,5 метра над проїзною частиною.

10. Адміністративно-побутовий корпус (№4.1) – розташований на північному боці ділянки перед зоною вантаження, прибудований до складу готової продукції.

11. Енергоблок (№8.1) – включає станцію обертального водопостачання, РП 20 кВ, дизель-генераторну, машинний зал турбіни, компресорну, приміщення РП і ТП, котельню резервного живлення. Енергоблок займає площ